Dziesięciolecie malarstwa I-II

5 obrazów olejnych

wideoprojekcja

Oskar Dawicki

Ur. w 1971 r. w Stargardzie Szczecińskim. Uprawia performance, sztukę wideo i działania z pogranicza dyscyplin artystycznych. Ukończył Wydział Sztuk Plastycznych na Uniwersytecie im. M. Kopernika w Toruniu. Mieszka i pracuje w Warszawie.

Od 2000 współtworzy razem Igorem Krenzem, Wojciechem Niedzielko i Łukaszem Skąpskim „Supergrupę Azorro”.

Głównym nurtem jego wypowiedzi artystycznej jest performance. Wspólną cechą wszystkich jego manifestacji artystycznych jest autoironiczne dociekanietożsamości własnej, artysty i wreszcie samej sztuki. Są to nieustające pytania o status artysty w obecnych czasach.

Projekt Czy Oskar Dawicki istnieje? Polegał na dyskretnym umieszczaniu w drukach reklamowych swojego portretu. W innym kazał portretować siebie ulicznym malarzom.

Dziesięciolecie malarstwa to projekt wystawy, do której tytułowe malarstwo zostało zamówione u podwykonawcy a jego wystawowym dopełnieniem była wideoprojekcja, na której niczym sztukmistrz pojawiał się artysta po to, by za chwilę zniknąć wraz z wystawą.